צרכנות הוגנת מול הנחות לחברי מועדון

צרכנות הוגנת מול הנחות לחברי מועדון

כיבואן, בעלים של חברת “ דיאז כלי נגינה בע”מ“, כאזרח וכצרכן פשוט, חשוב לי לעשות ככל שניתן על מנת לעקור מן השורש את תופעת העלאת המחירים למגזרים החלשים במשק ולאלה שאין מאחוריהם גופים חזקים שדואגים לשלל הטבות עבורם.

התופעה מכוערת, וברוב המקרים מצליחה לקבע את מעמדם החברתי-כלכלי של האזרחים המשתייכים לשכבות האוכלוסייה המוחלשות.

נוצר מצב מגוחך שבו בִּתי אשר משרתת בצבא קבע, ואשתי מורה בבית ספר תיכון, מקבלות שתיהן הנחות מפליגות, ממחירים מופקעים, בשלל חנויות ורשתות, ובכך נהנות מיכולת רכישה של מותגים נחשקים במחירים סבירים.

עקב תופעה זו, העובד הלא מועדף המרוויח 4,000-5,000 ₪ בחודש ייאלץ לעבוד אף יותר בכדי לעמוד בקצב המרוץ המטורף אל פסגת המחירים המופקעים של אותן חנויות ורשתות.

חנויות ורשתות אלו מנסות להגיע למגזרים מועדפים ומפלות לרעה באופן בוטה את כל שאר האוכלוסייה שלא מקושרת אל כרטיסי ההנחות הנחשקים.

אני מעדיף להדיר את רגליי מחנויות בהן מוצגים מחירים מופקעים לשלל הלקוחות, אשר מהן ניתן להעניק הנחות מפליגות למגזרים מועדפים במשק.

ב” דיאז“, אין הנחות לחברי מועדונים, כי אז נאלץ למכור במחירים פיקטיביים לשאר הלקוחות.

אנו משתדלים לתמחר מראש במחירים הנמוכים ביותר האפשריים מבחינתנו, ובכך לאזן את כוח הקנייה בין שלל האזרחים מכל גווני הקשת הכלכלית בישראל.

הנחות מיוחדות יינתנו למי שבאמת זקוק להן. אנו מנסים לפתח רגישות באבחון הצרכנים הללו, ומקווים שאנו מצליחים בכך.

אנו תקווה שחברות נוספות יחליטו להילחם בתופעה המטרידה, יפסיקו להעניק הנחות גורפות למגזרים חזקים במשק, על חשבונם של צרכנים אחרים ויאפשרו לכולם לרכוש את מוצריהם במחירים הוגנים מלכתחילה.

מעוניינים לשמוע עוד?